Arı Omurgalı mıdır ? – Arılarla Alakalı Aradığınız Her şey

Arı bir böcek midir?
C. Evet. Arılar, 2 çift veya kanat ve 6 bacak dahil olmak üzere böcek özelliklerini paylaşır. Aşağıda daha fazla ayrıntı.

Arı böcek mi, sinek mi yoksa yaban arısı mı?
C. Hayır, arılar, sinekler, yaban arıları ve böceklerin her ikisi de böcek olmasına rağmen, eşekarısı arılarla çok yakın akraba olmasına rağmen, bir dizi farklı fiziksel özelliği paylaşırlar. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi aşağıda okuyabilirsiniz.

Arı omurgalı mıdır ?
C. Evet, arıların ve omurgasızların (hayvanlar aleminin omurgasız üyeleri) iç omurgaları yoktur.

Arı bir hayvan mıdır?
C. Evet, arılar diğer omurgasızlar ve omurgalılarla birlikte Hayvanlar Alemi’nin bir parçası olduğu sürece. Arılar  , hayvanlar aleminin bazı (ancak hepsi değil) diğer üyeleriyle ortak dış iskelete  sahiptir.

Arılar memeliler midir?
C. Hayır. Arılar tüylü olmalarına rağmen soğukkanlı ve yumurtlayan omurgasızlardır. Memeliler her zaman genç yaşta doğuran sıcakkanlı omurgalılardır.

Arı bir hayvan mıdır?  


Evet, arılar hayvanlardır, çünkü tüm omurgasızlar gibi arılar da Hayvanlar Aleminin bir parçasıdır. 

Daha fazla açıklamak gerekirse, tüm canlılar ortak özelliklere dayalı olarak gruplara ayrılır ve daha sonra ortak olarak paylaştıkları daha da fazla özelliğe dayalı olarak daha da küçük gruplara birçok kez bölünürler.  

Bu şekilde, bakteri ve mantarlardan bitki ve ağaçlara , böceklere, balıklara, kuşlara, büyük ve küçük hayvanlara kadar yaşayan organizmalar, paylaştıkları fiziksel özellikler açısından giderek daha fazla birbirine benzeyen bireysel türlerle daha da küçük kümelere konur. 

Grupların ilk (veya en üstteki) katmanına ‘krallıklar’ denir ve tüm canlılar bunlardan ayrıca sınıflandırılır. Bitkiler, bakteriler ve mantarlar aleminin yanı sıra, omurgalıları ve omurgasızları içeren Animal Kingdom’a sahibiz.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Sweet Pit Bull Uyandıktan Sonra Öpücük Veriyor

Arılar da memeli midir?

Arılar, memeliler gibi vücutlarında tüylere sahip olmalarına ve hayvanlar aleminin bir parçası olmalarına rağmen, arılar memeli değildir. 

Memeliler, yavrularını sütle beslemek için meme bezleri olan sıcakkanlı omurgalılardır. Arılar soğukkanlı omurgasızlardır ve larvalarına genellikle nektar ve polen karışımı yiyecekler sağlarlar .

Arıyı Böcek Yapan Nedir?

Bir böcek bir omurgasızdır (iç omurgası olmayan hayvan) ve böceklerin sahip oldukları:

  • 3 parçalı bir vücut: baş, göğüs ve karın.  
  • bir çift anten, 
  • 3 çift eklemli bacak ve 
  • Bileşik gözler. 

Arı bu özelliklerin hepsine sahiptir ve bir böcektir. Bunu, örneğin bir böcek değil, bir eklembacaklılardan olan, 8 bacağı (4 çift), anteni olmayan ve 2 vücut parçası (bir vücut parçası halinde birleştirilmiş bir baş ve göğüs ve karın) olan bir örümcekle karşılaştırabilirsiniz. ).

Arı neden böcek değildir?

Arı bir böcek olmasına rağmen böcek değildir. Böcekler, diğer böceklerden, hayvanlardan veya bitkilerden suları emmek için delici ağız parçalarına sahip böcek türleridir.   

Arılar Hymenoptera böcek takımına, böcekler ise ‘yarım kanat’ anlamına gelen Hemiptera böcek takımına aittir ve böceklerde ilk kanat çiftinin bir kısmının sert ve sert olmasını ifade eder. İyi bilinen Hemiptera türleri arasında çekirgeler, kurbağalar, ağustos böcekleri ve su kayıkçıları bulunur. 

Arılar, eşek arıları , karıncalar,  testere sinekleri ve ayrıca  eşekarısı ile aynı böcek sınıflandırmasını (Hymenoptera) paylaşır .

Arı bir sinek türü mü?

Hayır, arılar ve sinekler böcek olmasına rağmen, sinekler Diptera böcek takımına aittir . 

Sineklerin 1 çift kanadı vardır ( arıların 2 çift kanadı vardır ). Ağız kısımları delmek veya emmek içindir. Yukarıda açıklandığı gibi, arılar Hymenoptera böcek takımına aittir .

Yukarıda arıların paraziti olan konopid sineğinin fotoğrafı var. Sineklerde gözler tipik olarak başın önündedir ve ileriye dönüktür. Bir çift kanadı ve kısa antenleri vardır.  

Bazı sinekler, özellikle yalnız arılar olmak üzere çeşitli türlerin paraziti olan arı sineğinde olduğu gibi, biraz arıya benzer.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Köpek ve Kedilerde Diş Hastalıkları Hakkında Az Bilinen 9 Gerçek

Arı bir tür yaban arısı mıdır?

Arılar ve yaban arıları yakından ilişkilidir ve hatta aynı böcek takımına (Hymenoptera) ve alt takıma – (Apocrita) aittir, ancak, bir sonraki sınıflandırma düzeyinde, yani Süper ailede farklı şekilde  sınıflandırılırlar.

Lütfen dünyanın bazı bölgelerinde ‘et arısı’ teriminin aslında bir yaban arısına, özellikle de sarı ceketlilere atıfta bulunduğunu unutmayın . 

Ancak, az sayıda tropik arı türü aslında et yer !

Daha yakın zamanlarda, bazı bilim adamları tarafından arıların vejeteryan olmadığı, omnivor olduğu öne sürüldü .

Arı Omurgasız mı?

Evet, arılar omurgasızdır . Bir omurgasız, iç omurgası (omurga) olmayan bir hayvandır. Arıların omurgası yoktur, sadece ince, kabuğa benzer bir dış iskelet olan bir dış iskelet vardır.

Yorum yapın