Ayakta Duran Köpek Bahçede Yürüyüşe Çıkıyor

[ad_1]

Bu yaratığın ne olduğunu bize kim söyleyebilir? Köpeğimiz Willow onu izlediğimizin farkında olmadığında inanılmaz bir davranış sergiliyor!

Köpeklerin Arka Ayakları Üzerinde Yürümesi Zararlı mı?

Çoğunlukla zararsızdır, ancak birkaç potansiyel komplikasyona karşı dikkatli olunmalıdır.

Çok sık olmamakla birlikte, yürüyüşler arasında zamanla iki ayak üzerinde kalkmaları eklemlerine iyi gelir. Köpeğinizin kalça displazisi varsa dikkatli olun, çünkü arka uçlarına ağırlık vermek bu duruma neden olabilir veya durumu şiddetlendirebilir. Kendilerini olması gerekenden daha uzun süre ayakta tuttuklarını düşünüyorsanız, lütfen veterinerinize danışın, muhtemelen artriti teşhis edecek ve muhtemelen eklem sertliği ve aşınma ve yıpranmaya yardımcı olması için glukozamin ve Omega-3 yağ asitleri gibi eklem takviyeleri önerecektir. yaralanma.

Arka ayakları üzerinde duran köpek

Hangi Köpek Cinsi Arka Ayakları Üzerinde Durur?

Arka ayakları üzerinde duran pek çok farklı köpek türü vardır, ancak bunu en çok yapan tür dalmaçyalıdır. Bazı yavrularda diğerlerinden daha fazla olduğu için bunun çoğunlukla genetikten kaynaklandığı düşünülmektedir. Bir dalmaçyalının bunu ne sıklıkta yaptığını etkileyebilecek belirli çevresel faktörler de vardır. Belirli türde sesler veya örneğin eğitim yoluyla birini takip etmeleri için yönlendirildiklerini düşünmeleri, arka ayakları üzerinde ayağa kalkmalarına neden olabilir.

Arka ayakları üzerinde duran köpek

Hangi Köpek İki Ayak Üzerinde Yürüyebilir?

Afrika Yaban Köpeği, tek başına arka ayakları üzerinde yürüyebilen tek köpektir. Bunu avını kovalarken veya korkutucu görünmek için olabildiğince uzun olmaya çalışırken yapar. Sadece dolaşırken, Afrika Yaban Köpeği diğer köpekler gibi dört ayak üzerinde yürür.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Gezici Veteriner Klinikleri Nedir?

Arka ayakları üzerinde duran köpek

Kanişler Neden Arka Ayakları Üzerinde Yürür?

Kanişlerin neden genellikle arka ayakları üzerinde durup yürüdüklerine dair birkaç teori vardır. Birincisi, bunu daha yüksek iç vücut sıcaklıkları ve kaldırma kuvvetleri ile desteklendiği için yapmalarıdır ve diğer teori, beyinlerinin bacaklarını kontrol eden sinirlerden sorumlu kısımlarında daha yüksek melanin konsantrasyonundan (bu onları daha koyu yapar) kaynaklanmaktadır. hareket.

İlk hipotez, eklemlerin etrafındakiler gibi cilt bölgelerinin ortam havasına doğrudan maruz kalma yoluyla soğutulması durumunda ısıdan daha hızlı kaçarak serin kaldıklarını öne sürüyor. Bu hipotez, Boston teriyeri gibi üstlerinde çok az kürk bulunan veya hiç olmayan kısa ağızlıklara sahip ırkların, çoğu zaman doğrudan baş ve bacakların alt kısımları dışında tümünün ısıtıldığı dış ortamlara maruz kalacağını kabul eder.

Melanin hipotezi, bu köpeklerin daha yüksek bir yürüme duruşuna sahip olmasına neden olan daha büyük kas tonusunun bir sonucu olarak arka bacakların daha yüksek tutulabileceğini öne sürüyor.

Arka ayakları üzerinde duran köpek

Köpeği Arka Ayakları Üzerinde Durdurmak İstismar mı?

Hayır, taciz değil. Pozitif bir güçlendirme tekniği kullanıldığı ve köpek kalça displazisi olmadan sağlıklı olduğu sürece. Köpeği arka ayakları üzerinde durmaya koşullandırmak için kullanılabilecek bir eğitim tekniğidir.

Bazı insanlar bu tekniği bir hayvan zulmü eylemi olarak görebilir, ancak aslında bir köpeğin dengesini ve koordinasyonunu geliştirmeye yardımcı olabilecek zararsız ve faydalı bir eğitim egzersizidir. Ayrıca, yarışmalarda veya etkinliklerde köpeğin numaralarını göstermenin bir yolu olarak da kullanılabilir.

Arka ayakları üzerinde duran köpek

Köpeğim Neden Arka Ayakları Üzerinde Dikiliyor?

Köpekler bir şey istediklerinde veya bir şeyden mutlu olduklarında arka ayakları üzerinde dururlar. İlgi, yemek istiyor olabilirler veya oynamak isteyebilirler.

Bu tam vücut hareketi sırasında, köpekler dört pençesini de yerden kaldırır ve ön uzuvları üzerinde dengede durur. Buna genellikle yüzünde, hayvanın alt ısırmasını ve bir sonraki adımda ne olacağı beklentisiyle başını yana eğdiğini vurgulayan geniş bir sırıtış eşlik eder! Sürekli sarkan dilinden kahkaha benzeri nefes nefese gelir!

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Kediler İçin Bira Mayası ve Besin Mayası

Köpeklerde Ani Arka Bacak Zayıflaması Neden Olur?

Köpeklerde felç, omurilik sıkışması, omurilik yaralanması, kalça displazisi, kaymış disk ve artrit dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere köpeklerde ani arka bacak zayıflığının birçok potansiyel nedeni vardır. Köpeğiniz ani başlangıçlı arka bacak zayıflığı yaşarsa, altta yatan nedeni belirlemek için teşhis çalışması için onu veterinere götürmek en iyisidir. Tedavi tanıya bağlı olacaktır, ancak ilaç, fizik tedavi veya ameliyatı içerebilir.

Köpeklerde ani arka bacak zayıflığının nedenleri çeşitlidir, ancak çoğunlukla bu, bir tür CNS travmasının bir göstergesidir.

Cevap, hem etkilenen bölgeye hem de etkilenen bölgeden kan akışı ile ilgili olabilir. Kan akışı yeterince zayıf olduğunda, sağlıklı dokular bile oksijen ve beslenme de dahil olmak üzere ihtiyaç duyduğu şeyleri alamayacaktır. Ameliyat, felçlere veya kalp krizlerine yol açabilecek pıhtıları giderir. Antikoagülanlar, halihazırda hasar görmüş damarlar üzerindeki daha az baskı daha serbest hareket ettiği için dolaşım iyileşirken yenilerinin gelişmesini engeller. Diüretikler, bu yeni açılmış damarların genişlemesine izin verir, böylece ameliyat onları eski haline getirmeden öncekinden daha fazla kan taşırlar.

[ad_2]

Yorum yapın