Bulldoglar Ne Tür Bir Yataktan Hoşlanır?

[ad_1]

Bu videoda dört aylık İngiliz Bulldog yavrusu Chunk’ın yeni Memory Foam yatağıyla oynamasını izleyin. Gezegende daha mutlu köpek yavrusu yok! O büyük, yeni yatağın etrafında aşağı yukarı zıplarken, sanki onu durduramayacakmış gibi görünüyor.

Bulldoglar Ne Tür Bir Yataktan Hoşlanır?

Bulldoglar kıvrılabilecekleri büyük, yumuşak yatakları severler. Kendilerini güvende ve yumuşaklıkla çevrili hissetmeyi severler.

Bulldoglar soğuk havalarda uyumayı severler, bu yüzden geceleri kolayca serinledikleri için klimalı bir odayı tercih ederler. Bir buldozer için en iyi yatak örtüsü Sherpa battaniyesidir çünkü tüylerinde olabilecek her türlü teri veya suyu rahatça emer. Kaza yapma ihtimaline karşı altlarına emici bir şey koymak da önemlidir! En sevdiğiniz köpek yatağı, temiz ve kuru tuttuğunuz sürece muhtemelen iyidir. Bulldoglar, yatak takımlarını çiğneyen yıkıcı hayvanlar değildir, bu da diğer ırklardan çok daha uzun süre dayanması gerektiği anlamına gelir. Ancak bu tür yatakları düzenli olarak yıkadığınızdan emin olun çünkü köpekler burada kolayca pire ve kene kapabilir.

Buldok Yatağı

Köpekler Sert Yatakları mı, Yumuşak Yatakları mı Seviyor?

Köpekler yumuşak yatakları sever. Ortopedik şilteler, daha fazla konfor ve destek sundukları için köpekler için popülerdir. Bu şiltelerdeki hafızalı köpük, köpeğin vücuduna uyum sağlayarak baskı noktalarını hafifletmeye yardımcı olur ve daha fazla konfor sağlar.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Köpeğinizi Zehirleyebilecek 25 Tehlikeli Yiyecek

İngiliz Bulldogları Uyumayı Nasıl Sever?

İngiliz Bulldogları çoğu şeyi yaptıkları gibi kucaklarına sarılarak uyumayı severler. Bir İngiliz Bulldog, elinde başka bir köpek veya insan bulamazsa, genellikle kendi içine kıvrılır.

Ağır horlama da mutlu uykularının bir ürünüdür! Yaklaşıp onlara dokunmaya çalıştığınızda pek umursamıyorlar. Bu, bazı komik anlara yol açabilir, çünkü bazen yarı uykulu beyinleri etraflarında olup bitenleri kaydetmeden önce biraz dürtmeye ihtiyaç duyarlar! Bununla ilgili en iyi şey, onları asla rahatsız etmiyor gibi görünmesidir.

Buldok Yatağı

İngiliz Bulldog Yavrusu İçin En İyi Yatak?

Bir İngiliz Bulldog yavrusu için iyi bir yatak, onlara destek ve rahatlık sağlayacak yumuşak, yastıklı bir yüzeydir. Sandıklarına birkaç yastık veya yumuşak bir battaniye yerleştirmek, kendilerini daha rahat ve korunmuş hissetmelerine yardımcı olabilir. Eklem sorunlarına eğilimli olduklarından ve ekstra yastıklamaya ihtiyaç duyduklarından, Bulldoglar için tasarlanmış özel bir yatağa yatırım yapmayı da düşünebilirsiniz.

Bir Bulldog İçin Hangi Boyutta Yatak?

Bulldoglar nispeten büyük bir köpek türüdür, bu nedenle en az kendileri kadar büyük bir yatağa ihtiyaçları olacaktır. İyi bir kural, köpeğinizin uzunluğunun en az iki katı olan bir yatak almaktır. Bu onlara esnemeleri ve rahat etmeleri için bolca alan sağlayacaktır.

Buldok Yatağı

Bulldog’umun Yatağa İhtiyacı Var mı?

Çoğu köpeğin ayrı bir yatağa ihtiyacı yoktur, ancak ona bir seçenek vermenizi tavsiye ederim. En çok sevdikleri yer genellikle “yatakları” olacaktır, bu kanepe olabilir… istedikleri yerde uyumalarına izin vermek daha iyidir (yastığınızın üzerinde değilse) ve bu aynı zamanda hayvan daha az hareket ettiğinden daha sağlıklı bir uyku sağlar. Başka bir harika şey de köpeklerin, yattıkları yere bağlı olarak hangi kumaş dokusunun kendileri için iyi olduğunu içgüdüsel olarak bilecek olmalarıdır, yani yere yakın soluk göbek ve beyaz yastıklar. Bu yüzden köpeğinizin hangi kumaşları tercih ettiğine dikkat edin! Ve birini diğerinden daha çok sevip sevmediğini görmek için farklı kumaş türleri vermeyi deneyin!

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Pronghorn hakkında 7 merak

Yer minderi (çıplak şilte) gibi farklı dolgulara ve dokulara sahip üç yatak öneririm. Yatak, köpeğin çok fazla hareket etmeden uyuyabileceği kadar sıcak ve yumuşak olmalıdır, ancak içinde boğulabilecekleri veya kumaşlara ve kürk birikintilerine takılabilecekleri için çok büyük veya dolguyla dolu olmamalıdır.

Bulldoglar İçin İyi Bir Köpek Yatağında Nelere Bakmalı?

Bulldoglar için iyi bir köpek yatağı satın alırken aranacak birkaç şey var. Yatak, köpeğin uzanabileceği kadar geniş, yumuşak ve rahat olmalıdır. Ek olarak, yatak aşınmaya ve yıpranmaya karşı dayanıklı, dayanıklı bir malzemeden yapılmalıdır.

Bulldoglar için iyi bir köpek yatağı, evcil hayvanınızın rahat ve sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir. Bulldoglar kalça displazisine yatkındır, bu nedenle eklemlerine gereksiz baskı uygulamayacak bir yatak bulmak önemlidir. Ek olarak, buldozerler horlama ve salya akıtma eğiliminde olduğundan, temizlenmesi kolay bir yatak bulmak önemlidir.

Buldok Yatağı

Bir Bulldog İçin Köpek Yatağı Almak Ne Kadar Pahalı?

Ne aradığınıza bağlı. Suya dayanıklı ve yumuşak olan temel bir yatak, köpeğinizin boyutuna, markasına vb. bağlı olarak tipik olarak 20-200 ABD Doları civarındadır. örneğin kumaşlar. Tüm köpek yataklarının çevrimiçi olarak sipariş edilmesi gerekir çünkü çoğu mağaza bunları stoklarında bulundurmaz çünkü boyutlandırma doğal olarak farklı ırklara göre çok değişir. Maliyeti 12-60 ABD doları arasında değişen hızlandırılmış nakliye ile google veya amazon aracılığıyla bazı çevrimiçi perakendeciler bulabilirsiniz.

Yükseltilmiş Sırtlar mı, Yükseltilmiş Sırtlar Yok mu?

Yükseltilmiş sırtlar, köpeğinizin yatağın kenarlarını bulmasını kolaylaştırır ve onlar için daha rahat olmasını sağlar. Ayrıca, kiri ve birikintileri hapsederek yatağın temiz kalmasına yardımcı olurlar.

Buldok Yatağı

İngiliz Bulldogları Ne Kadar Uyur?

Çoğu İngiliz Bulldog günde 12 ila 14 saat arasında uyur. Bazıları yaşlarına, aktivite seviyelerine ve genel sağlıklarına bağlı olarak günde 18 saate kadar uyuyabilir.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Tatiller İçin 8 Harika Köpek Kurabiyesi Tarifi

Tüm köpekler gibi, Bulldog’ların da sağlıklı kalmak için bolca dinlenmeye ihtiyacı vardır. İyi bir gece uykusu, gün boyunca uyanık ve aktif olmalarına yardımcı olur ve yaramazlık yapmalarını engeller. Bulldoglar çok tembel bir cinstir, bu yüzden en sevdikleri kişinin yanında veya evin en güneşli yerinde şekerleme yapmaktan başka hiçbir şeyi sevmezler.

[ad_2]

Yorum yapın