Dolorin Ne İşe Yarar ?

İdrar yolu problemleriniz mi var? Dolorin, bu tür sorunları olan erkek, kadın ve çocuklara yardımcı olan bir tedavidir. Bu ilaç ayrıca kolit semptomlarını hafifletmek için de kullanılabilir.

Dolorin erkeklerde, kadınlarda ve çocuklarda idrar yolu problemlerini tedavi etmek ve önlemek için kullanılır.

Dolorini çevrimiçi olarak veya yerel eczanenizden aşağıdaki isimler altında satın alabilirsiniz:

  • dolorin
  • Dolovent

Dolorin erkeklerde, kadınlarda ve çocuklarda idrar yolu problemlerini tedavi etmek ve önlemek için kullanılır.

Ayrıca adet problemlerini tedavi etmek için kullanılır.

Adet sorunları, hormon seviyelerinde bir dengesizlik de dahil olmak üzere bir dizi nedenden kaynaklanabilir. Yumurtalık kistleri veya polikistik yumurtalık sendromu (PCOS) gibi diğer tıbbi durumlardan kaynaklanabilir.

Dolorin, çocuk istemeyen veya çocuk sahibi olamayan kadınlarda adet sorunlarının tedavisinde kullanılır. İlaç, hormonların normal dengesini geri kazandırarak ve adet dönemlerinde ağrıyı azaltarak yardımcı olur.

Bu ilacı aldıktan sonra birkaç hafta içinde kendinizi daha iyi hissetmeye başlayabilirsiniz, ancak herhangi bir iyileşme fark etmeniz 3 ayı bulabilir.

Dolorin ayrıca kolit semptomlarını hafifletmek için kullanılır.

Dolorin, kolon astarını alevlendiren bir hastalık olan kolit semptomlarını hafifletmek için kullanılabilir. Bu duruma enfeksiyon veya bir otoimmün bozukluk neden olabilir (bağışıklık sisteminiz sağlıklı dokuya saldırdığında). Kolit teşhisi konulursa, iltihabı azaltmak, ağrıyı kontrol altına almak ve iştahınızı artırmak için dolorin diğer ilaçlarla birlikte reçete edilebilir.

Dolorinin, inflamatuar bağırsak hastalığı (IBD) ameliyatı geçirmiş kişilerde kolon kanserini önlemeye yardımcı olduğu gösterilmiştir.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Madecassol Krem Ne İşe Yarar, Nedir ?

Dolorin, pankreasın işlevini geliştirerek çalışır.

Dolorin, pankreasın işlevini geliştirerek çalışır. Pankreas, insülin ve glukagon dahil olmak üzere sindirim enzimleri ve hormonlar üreten çok önemli bir organdır. Aynı zamanda bu hormonları salgılayarak vücudunuzdaki kan şekeri seviyelerinin düzenlenmesine de yardımcı olur.

Kan dolaşımınızda çok az insülin bulunduğunda, vücudunuz enerji için glikozu (şekeri) gerektiği gibi kullanamaz, bu da öğünler arasında yorgunluk, açlık ve susuzluk gibi semptomlara neden olabilir. Bu, tedavi edilmediği takdirde kilo alımına da yol açabilir çünkü düşük kan şekeri seviyelerinin neden olduğu iştah artışı nedeniyle aşırı yemeyi daha olası hale getirir.

dolorin idrar yolu ve kolon problemleri için bir tedavidir

dolorin, idrar yolu ve kolon sorunları için bir tedavidir. Bakteri, mantar veya diğer mikropların neden olduğu böbrek, mesane ve üretra enfeksiyonlarını tedavi eder veya önler.

Ayrıca üreterlerin iltihaplanmasını (böbreklerden mesanenize idrar taşıyan kanallar), idrar yolu taşlarını, idrar yollarının tahrişine bağlı ağrılı idrara çıkmayı ve genişlemiş prostat bezinden (erkek üreme organı) kanamayı tedavi eder veya önler. Bazı insanlar bu ilacı hamileliği önlemek için doğum kontrol yöntemi olarak kullanır.

Dolorin, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Sonuç

Dolorinin semptomlarınız için doğru olup olmadığını bilmenin en iyi yolu doktorunuzla konuşmaktır. Doktorunuz ayrıca sizin için daha etkili veya daha güvenli olabilecek alternatif bir tedavi olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir.

Yorum yapın