En Uzun Ömürlü Köpek Irkları – Golden Meadows Retrieverler

[ad_1]

En Uzun Ömürlü Köpek Irkları

Ailenize hoş geldiniz demek için yeni bir köpek mi arıyorsunuz? Cinsine karar vermeden önce, her köpeğin özelliklerini, fiziksel özelliklerini ve yaşam süresini araştırmak önemlidir, böylece siz ve aileniz yeni bir aile üyesini evlat edinirken ne bekleyeceğinizi bilirsiniz.

Uzun ömürlü köpek ırkları, on yıl veya daha uzun süre evinizin bir parçası olabilir. Küçük, orta veya büyük bir ırkı tercih edin, en uzun yaşayan köpek ırkını en iyi şekilde belirleyebilirsiniz.

Küçük Köpek Irkları

En uzun ömürlü küçük köpek ırkları, aile üyelerinin sevmesi için eğlenceli evcil hayvanlardır. Bir apartman dairesinde veya daha küçük bir evde yaşıyorsanız, küçük bir köpek sahiplenmekten faydalanabilirsiniz.

1. Chihuahua

Chihuahualar köpek ırklarıdır. en uzun yaşam beklentisi diğer küçük köpeklere kıyasla. 14-17 yıllık bir ömre sahip olan bu evcil hayvanlar, sadece 1,8 kiloluk devasa bir kişiliğe sahiptir. Bu cins sadece 5 ila 8 inç yüksekliğe kadar büyür, bu da onları daha küçük ev boyutları için harika kılar.

Chihuahuas, birden fazla evcil hayvanı olan sahipleri için diğer köpek ırklarıyla iyi geçinir. Ancak, daha küçük çocuklara karşı tutumları değişebilir, bu nedenle ailenizde bebek veya küçük çocuklar varsa bu cinsi seçerken dikkatli olun. İnanılmaz derecede yüksek enerjiye sahiptirler ve çoğu köpek ırkından daha fazla havlama eğilimindedirler. Ancak, doğru miktarda tutarlılık ve olumlu pekiştirme ile eğitilmesi oldukça kolay olabilir.

Bu köpek ırkı oynamayı sever ve günlük olarak zihinsel uyarım gerektirir. Ancak kısa tüyleri ve düşük tüy dökme seviyeleri nedeniyle diğer köpekler kadar temizlik yapmak zorunda kalmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Sweet Pit Bull Uyandıktan Sonra Öpücük Veriyor

2. Çin Tepeli

Çin Tepeli köpekler benzersiz bir görünüme ve sevimli bir kişiliğe sahip olmak. 13-15 yıllık bir ömre sahip, ailenizde koruyucu ve oyuncu bir evcil hayvanın tadını çıkarabilirsiniz. Bu köpekler yaklaşık 13 inç yüksekliğe ulaşır ve yaklaşık 12 kilo ağırlığındadır.

Bu cins, aile üyeleri ve küçük çocuklar ile sevecen. Onları düzgün bir şekilde tanıttığınızda, yabancılarla ve diğer köpeklerle iyi anlaşırlar. Yüksek enerji ve eğitime hızlı uyum, bu cinsi çeşitli yerlerde yaşamak için iyi donanımlı hale getirir.

Tüysüz vücutları ve tüylü kafaları çoğu köpekten daha az tüy döker, bu nedenle sık sık arkalarını temizlemek zorunda kalmazsınız. Tüm bu faktörleri göz önünde bulunduran Çin Tepeli köpekler, sevgi dolu bir tavırla sahiplenilmesi kolay evcil hayvanlardır.

Orta Köpek Irkları

Bu orta büyüklükteki en uzun ömürlü köpeklerin benzersiz kişilikleri vardır. Bu iki köpek inanılmaz derecede zekidir ve yıllarca arkadaşlık ettikleri ailelerine sevgi göstermeyi severler.

1. Avustralyalı Çoban

Avustralya Çobanları Sürü içgüdüsüne sahip arkadaş canlısı köpeklerdir. Bu çalışan ırkın ömrü 12-15 yıldır. Boyları yaklaşık 18-23 inç’e ulaşır ve her yerde 40-65 pound ağırlığındadır.

Avustralyalı Çobanlar, gütme içgüdüleri nedeniyle ailelerle ve küçük çocuklarla iyi geçinirler. Saatlerce oynamaktan zevk alırlar ve yabancılara oldukça açık olma eğilimindedirler. Bu köpek ırkı, verimli bir şekilde antrenman yapma yeteneği ile bilinir. Çoğu sahip, eğitim yöntemlerini hayatlarının herhangi bir aşamasında benimseyebilir. Oynamayı severler ve düzenli zihinsel uyarım gerektirirler.

Bu köpekler, bazen evin etrafında daha yüksek düzeyde tüy dökülmesine neden olabilen orta büyüklükte bir tüy uzunluğuna sahiptir. Oyun oynamaktan ve antrenman yapmaktan keyif aldıkları için, her gün birkaç saat dışarıda kalmalarına izin vermek, günlük egzersizlerini yaparken içlerinde dökülmeyi önleyebilir.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  dünyanın en çirkin hayvanı

2. Galli Springer Spaniel

Galce Springer Spaniel sahip olabileceğiniz en sevecen köpek ırklarından biridir. Bu evcil hayvanların 12-15 yıllık bir ömürleri vardır. Yaklaşık 17-19 inç boyunda büyüyebilirler ve yaklaşık 35-55 kilo ağırlığında olabilirler.

Welsh Springer Spaniels, her büyüklükteki aile için mükemmeldir. Küçük çocuklara ve diğer köpeklere karşı şefkatlidirler ve siz günlük rutininizi yaparken sizi takip etmekten keyif alırlar. Bu köpekler yüksek enerjiye sahiptir ve aileleriyle dışarıda oynayarak vakit geçirmeyi severler. Yabancılara o kadar açık değiller. Ancak kolayca eğitilebilirler, bu nedenle onları kalabalık alanlarla hızlı bir şekilde tanıştırabilirsiniz.

Orta uzunlukta tüyleri bazen tüy dökülmesine neden olabilir, bu nedenle evinizin her yerini düzenli olarak temizlemeniz gerekebilir. Welsh Springer Spaniels, verimli bir şekilde antrenman yaptıkları için sürekli zihinsel uyarıma da ihtiyaç duyar. Uygun oyun süresini uygulamadan, yüksek sesle havlamaya başlayabilirler.

Avlanmayı seviyorsanız, bu köpekler haşereleri koklamak ve yerlerini belirlemek için harika arkadaşlardır.

Büyük Köpek Irkları

uzun ömürlü büyük köpek ırkları

En uzun ömürlü büyük köpek ırkları, her büyüklükteki aile için sadık arkadaşlardır. Her iki köpek türü de zeki, koruyucu ve inkar edilemez sevgi dolu kişiliklere sahiptir.

1. Belçika Malinois

bu Belçika Malinois köpek ırkı 14-16 yıllık uzun ömrü ile her sahibine sadık bir yol arkadaşıdır. Boyları 26 inç’e ulaşır ve yaklaşık 40-80 pound ağırlığındadır.

Bu zeki ve kendine güvenen cins, birlikte yaşadıkları ailelerle güçlü bağlar kurar ve ev büyüklüğüne ve yer değişikliklerine hızla uyum sağlar. Bu köpekler çocuklarla ve diğer köpeklerle bir ölçüde anlaşırlar. Kolay eğitilebilmeleri sayesinde başkalarına alışmayı öğrenebilirler.

Zekası, uyum yeteneği ve sadakati nedeniyle orduda veya polis teşkilatında çalışan Belçikalı Malinois’i sık sık görürsünüz. Aileniz, bu büyük cinsten koruyucu ve sevgi dolu bir köpeğin arkadaşlığının tadını çıkarabilir.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Kedilerin Hangi Aşılara İhtiyacı Var?

2. Golden Retrieverler

Golden Retriever köpek ırkı, sahiplerine, küçük çocuklarına ve diğer köpeklere karşı inanılmaz derecede sevecendir. Bu cins 10-12 yıllık bir ömre sahiptir. Yaklaşık 21-24 inç boyunda büyürler ve 55-75 pound ağırlığındadırlar.

Golden Retriever’lar sadık, koruyucu ve kolayca eğitilebilir, bu da onları tüm aileler ve hizmet köpeği rolleri için mükemmel kılar. Diğer ırklara kıyasla yüksek enerji seviyelerine sahip değiller ama yine de küçük çocuklar ve aile üyeleri ile saatlerce oyun oynamaktan keyif alıyorlar.

Bu cins zekidir ve kolayca eğitilebilir. Golden Retriever’lar hizmet köpekleri, sadık yoldaşlar veya terapi eğitimi almış olabilirler. Doğal tatlı yapıları, yabancılar da dahil olmak üzere karşılaştıkları herkesle kalıcı bağlantılar kurmalarını sağlar.

Golden Meadows Retriever’larda Golden Retriever Yavrusu Sahiplendirin

Evinize hoş geldiniz diyen bir golden retriever yavrusu ile ilgilenir misiniz? Golden Meadows Retriever’ların ailenizin seveceği sevimli evcil hayvanları var. Kuruluşumuz diğer evlat edinme kurumlarından benzersizdir. Kişiliklerini mümkün olan en kısa sürede değerlendirmek için yavruların yenidoğanlardan büyümelerini izliyoruz. Yavru köpek bilgi talep formumuzu doldurduğunuzda, sizi ve ailenizi mükemmel köpek yavrusu ile eşleştirmek için tanıyoruz.

Sağlıklı yavrular ve uzun ömürlü evcil hayvanlar yaratmak amacıyla Golden Retriever yetiştiriyoruz. Yeni aile üyenizin genetik sağlık kusurlarından üç yıla kadar kurtulacağından emin olabilirsiniz. Bu yavru köpekler, en uzun ömürlü köpek ırkının bir parçası olduğu için, onları on yılı aşkın bir süredir ailenize kabul edebilirsiniz.

Yavrularımız hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bizimle iletişime geçin.

Golden Meadows Retriever'larda bir Golden Retriever yavrusu sahiplenin

[ad_2]

Yorum yapın