Evinizde Mutlu Evcil Hayvanlar Olmasını Sağlamak için 7 Basit İpucu

[ad_1]

Evcil hayvanınızı şımartmayı ve evcil hayvanınızın mutluluğunu birinci önceliğiniz haline getirmeyi seviyor musunuz? Eğer öyleyse, dünya çapındaki evcil hayvan ebeveynleri arasında kesinlikle yalnız değilsiniz.

Son anketlere göre, evcil hayvan ebeveynlerinin yüzde 62’si en büyük önceliklerinin evcil hayvanlarının mutluluğu olduğunu söylüyor ve evcil hayvan ebeveynlerinin yüzde 82’si evcil hayvanlarını şımartmayı planlıyor. Ancak sevgi ve mutluluk, şımartmaktan daha fazlasını içerir ve aynı zamanda evcil hayvanınızın sağlığı konusunda daha proaktif olmayı da kapsar. Aslında, ankete katılan evcil hayvan ebeveynlerinin yüzde 93’ü evcil hayvanlarının sağlıklı olduğundan emin olmak istediklerini ve yüzde 79’u önleyici bakım için evcil hayvanlarının sağlığı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmayı dilediklerini söyledi.

Köpekleri neyin mutlu ettiğini ve bir kediyi nasıl mutlu edeceğinizi anlamanıza yardımcı olmak için, mutlu evcil hayvanlara sahip olmanızı sağlayacak bazı basit ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

1. Birlikte Yeterince Kaliteli Zaman Geçirin

Çoğu evcil hayvanın oldukça basit bir ihtiyaç ve istek listesi vardır ve onlarla vakit geçirmek sen bu listenin başında yer alıyor. Köpeğinizi şımartmak, dışarıda oyun oynamayı, birlikte uzun bir yürüyüşe çıkmayı veya kanepeye sarılmayı içerebilir. Kedilerin de sizinle kaliteli zaman geçirmeye ihtiyacı vardır; bu süreyi bakım sırasında veya yeni bir oyuncakla oynayarak geçirebilirsiniz.

2. İkramlarla Kutunun Dışında Düşünün

Köpeğinizi nasıl mutlu edeceğinize dair güvenilir bir strateji ödül vermektir, ancak mağazalarda bulabileceğiniz önceden paketlenmiş atıştırmalıkların ötesine geçen pek çok ödül türü vardır. İkramlar oyuncaklar, giysiler, mobilyalar ve hatta ekstra sevgi ve sarılmalar şeklinde olabilir. Ev yapımı ikramlar veya yüksek kaliteli, evcil hayvanlar için güvenli malzemelerle yaptığınız özel bir tarif sağlayarak da mutlu bir evcil hayvanınız olabilir.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Köpeğinizin Kış Boyunca Neden Hala Kene ve Pire Korumasına İhtiyacı Var?

3. Yüksek Kaliteli Evcil Hayvan Mamasını ve İkramlarını Seçin

İkramlar ve yiyeceklerden bahsetmişken, her gün yüksek kaliteli yemekler ve atıştırmalıklar sağlayarak evcil hayvanınıza değer verdiğinizi de gösterebilirsiniz. Evcil hayvanınızın cinsine, yaşına, aktivite düzeyine, tercihlerine ve diyet hassasiyetlerine göre satın alınması veya yapılması önerilen evcil hayvan mamaları ve ikramları hakkında veterinerinizle konuşun.

4. Daha İyi Önleyici Bakım Uygulayın

Bununla birlikte, evcil hayvanınızı mutlu etmenin en iyi yollarından biri, köpeğinizin veya kedinizin sağlıklı kalması için önleyici bakım konusunda proaktif olmaktır. Bu, sağlık taramalarına, muayenelere ve iyi beslenmeye ayak uydurmayı içerir.

Pek çok mutlu evcil hayvan, ne olursa olsun ihtiyaç duydukları bakımı alabilmeleri için Sağlıklı Patiler aracılığıyla evcil hayvan sigortasına sahiptir. Kazaları, hastalıkları, acil bakımı, genetik ve kalıtsal durumları, cinse özgü koşulları, kanseri ve alternatif bakımı kapsayan en yüksek puan alan kedi sigortası ve köpek sigortası planları sunuyoruz.

5. Evcil Hayvan Sosyalleşme Süresi Oluşturun

Evcil hayvanınızın dünyadaki en sevdiği kişi siz olsanız bile, diğer insanlarla ve hayvanlarla sosyalleşme zamanının faydaları vardır. Normal rutininizi değiştirmek için bir arkadaşınızın veya komşunuzun evcil hayvanıyla bir oyun randevusu ayarlamayı düşünün. Ayrıca bir köpek parkına gidebilir, insan konukları evinize davet edebilir, restoranın evcil hayvan dostu verandasında oturabilir veya yerel bir parkta birlikte oynayarak bir öğleden sonra geçirebilirsiniz.

6. Eğitimi Ödüllendirici ve Eğlenceli Hale Getirin

Eğitim bazen çok zor bir iş gibi gelebilir – ve öyledir! Ancak sağlıklı ikramlar, bolca övgü ve dışarı çıkıp yeni şeyler denemek için eğlenceli fırsatlarla egzersiz seanslarını daha ödüllendirici hale getirebilirsiniz. Mutlu evcil hayvanlar, aile içindeki sınırlarını ve rollerini anlayan ve eğitim seansları sırasında koşulsuz sevgi ve sabır gören, uslu evcil hayvanlardır.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Tatiller İçin 8 Harika Köpek Kurabiyesi Tarifi

7. Evcil Hayvanları Ailenin Gerçek Bir Parçası Haline Getirin

Bir köpeği veya kediyi nasıl mutlu edebileceğinize dair bir başka öneri de, onları yalnız bırakmak yerine gerçekten aile aktivitelerine dahil etmektir. Çoğu evcil hayvan, insan arkadaşlarına yakın olmayı tercih eder, bu nedenle onları mümkün olan her şekilde ailenin gerçek bir parçası yapın. Örneğin, tatil fotoğrafları için evcil hayvanınızı ailenin geri kalanıyla birlikte giydirebilir, ayak işlerini yaparken (hava çok sıcak olmadığında!) evcil hayvanınızın arabada dolaşmasına izin verebilir veya evcil hayvanınızı tatile götürebilirsiniz. sen.

Bazen en basit hareketler bile evcil hayvanları mutlu edebilir ve hayatın her dakikasından sizinle birlikte keyif alabilir.

[ad_2]

Yorum yapın