Golden Retrieverlar Neden Gülümsüyor?

İnsanlar Golden Retrieverların sakin yapıları, yüksek enerjileri ve gülümseme yetenekleri nedeniyle mutlu bir cins olduğuna inanma eğilimindedir. Golden Retrieverlar, diğer bazı köpeklere göre duygularını ve yüz ifadelerini daha iyi ifade ederler.

Bir Golden Retriever’a sahipseniz veya biriyle daha önce etkileşimde bulunduysanız, muhtemelen iç açıcı gülümsemelerini görmüşsünüzdür. Köpekler ve diğer hayvanlar duygularını ifade etmek için genellikle yüz ifadeleri kullanırlar ve bir örnek de Golden Retriever gülümsemesidir.

Golden Retrieverlar Gerçekten Gülümser mi?

Golden Retrieverlar, insanların yaptığı anlamda gülümsemezler – aile gibi oldukları için evcil hayvanlara insan özellikleri atamamız yaygındır. Algılanan “gülümseme” aslında evcil hayvanınızın mutlu ve enerji dolu olmasından kaynaklanıyor olsa da, köpeğinizin gülümsemesinin başka nedenleri de vardır.

Golden Retriever’inizin Gülümsemelerini ve İfadelerini Nasıl Okuyabilirsiniz?

Köpeğinizin ifadelerini okumak, onun duygularını tanımanıza ve neye ihtiyaç duyduklarına veya istediklerine göre ona uygun şekilde bakmanıza yardımcı olacaktır. İşte Golden Retriever’inizin ticari marka gülümsemesini göstermesinin bazı olası nedenleri.

nefes nefese

Köpekler terleyemedikleri için serinlemek için nefes alırlar. Golden Retriever’lar enerjiktir ve genellikle egzersiz yapmaktan ve oyun oynamaktan hoşlanırlar. Bu, genellikle tüm fiziksel aktivitelerinden soğumak için nefes aldıkları anlamına gelir.

Golden Retriever’ların nefes nefese kaldığı gülen yüz ifadesi, genellikle dillerinin dışarı çıkmasıyla eşleştirilir. Fiziksel aktivite sırasında veya sonrasında herhangi bir köpek için nefes nefese kalmak tamamen normal olsa da, nefes nefese kalmanın başka nedenleri olabilir. Bazı nedenler arasında köpeğinizin sıcak hissetmesi, acı çekmesi, alerjik reaksiyon göstermesi veya hastalık ya da ilaç yan etkileri yaşaması yer alır. Evcil hayvanınızı en iyi siz tanırsınız ve genellikle nasıl nefes aldıklarını anlayabilirsiniz, bu nedenle çok hızlı veya düzensiz nefes aldıklarını fark ederseniz, en iyisi veterinerinizle iletişime geçmektir.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Bir karınca kolonisinin bakımında ilk adımlar

Agresif Gülümseme

Çoğu köpek, kendilerini tehdit altında hissettiklerinde agresif bir gülümseme sergileyecektir. Bu ifade, köpeğinizin kendini korumak için dişlerini gösterme ve saldırganlık gösterme şeklidir. Golden Retrieverlar agresif olarak bilinmezler ve genellikle çok sakin ve nazik bir mizacı vardır.

Bununla birlikte, Golden Retriever’lar agresif bir “gülümseme” ile dişlerini gösterebilir ve onlara yer açmanızı söylemek için kulaklarını geriye doğru sıkıştırabilir. Bu eyleme hırıltı eşlik edebilir.

itaatkâr gülümseme

Golden Retriever’inizin itaatkar gülümsemesi, tehditkar görünmek istemediklerini gösterir. İtaatkar olduğunda, Golden’ınız göz teması kurmayacaktır. Ayrıca size hızlıca bakıp sonra gözlerini kaçırabilirler. Golden Retriever’ınız bunu itaatini göstermek veya daha baskın bir köpeğe onlara meydan okumak istemediklerini söylemek için yapar.

Golden Meadows Retriever ile Yeni Yavru Köpeğinizin Alışkanlıklarını Tanıyın

Artık bildiğiniz gibi, Golden Retriever’lar gerçekten gülümsüyor! Sadece insanlarla aynı şekilde değil. Bu, bir Golden Retriever’in gülümsemesinin arkadaşça olmadığı anlamına gelmez – sadece mutlu, itaatkar gülümsemesi ile agresif, tehditkar gülüşü arasındaki farkı bilmek güzel.

Golden cinsi köpeklerle ilgileniyorsanız ancak henüz sahip değilseniz, Golden Meadows Retriever yavruları ve olgun köpekler için evlat edinme ve eğitim hizmetleri sunmaktadır. 

Yorum yapın