Hipokort Krem Ne işe Yarar ? Nedir ?

Hipokort Krem günümüzde fazlasıyla kullanılmaktadır. Eczanelerden kolayca temin edebileceğiniz bir ilaçtır. Bugün sizinle beraber hipokort kremin ne işi yaradığını ve ne amaçla kullanıldığına bakacağız.

Hipokort Krem Ne işe Yarar ?

Hipokort 0.5 30gr krem, etken maddesi Hidrokortizon asetattır. Derideki şişlik, kızarıklık ve iltihaba sebep olan kimyasallarını yok etmeye ya da azaltmaya çalışan bir kremdir. Hipokort Krem’in doktor kontrolünde kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Derideki şişlik, kızarıklık ve iltihaplar dışında kaşıntıyı yok etme, iyileştirme ve kan damarlarını büzücü özellikleri de bulunmaktadır. Bu kremin bilinçsiz bir şekilde kullanılması vücutta çok kötü etkilere neden olabilir. Bu yüzden tekrarlıyoruz: Lütfen doktor kontrolünde kullanınız. Hipokort Krem aynı zamanda egzama, böcek ısırmaları, sedef hastalığı gibi durumlarda da kullanılır.

Hipokort Krem Yan Etkileri Nelerdir ?

Hipokort kremi kullandığınız yerlerde yanma,kızarma veya kaşıntı durumları oluşabilir. Bu durumlar devam edir veya daha kötü bir hal alırsa mutlaka doktorunuza veya eczacınıza danışmalısınız.

Uzun süreli kullanımlarda kortizon etkisinden dolayı cildin incelmesine neden olabilir. Bu sebepten dolayı iyileşme görüldükten sonra Hipokort Kremin kullanılmasından kaçınılmalıdır.

Hipokort Krem Nasıl Kullanılır ?

Kremi uygulamadan önce ellerinizi dezenfekte etmeniz gerekmektedir. Kullanılması gereken yerlere az miktarda Hipokort Kremi uygulayın ve yavaşca yayarak yediriniz. Aynı zamanda hassas noktalarda kullanılmaması gerekmektedir.

Hipokort Kremin Fiyatı Nedir ?

Hipokort Kremin 2022 yılı güncel fiyatı (Kdv Dahil) 40.64 TL’dir.

Hipokort Kremin Saklama Koşulları Nelerdir ?

Hipokort Krem, 25 derecenin üstünde muhafaza edilmelidir. Güneşle temas etmesi engellenmelidir. Çocukların erişemeyeceğim yerlerde saklanmalıdır.

Sorumluluk Reddi: Yukarıdaki bilgilerin eksiksiz olduğunu garanti edemeyiz. Bundan dolayı mutlaka doktorunuza ve eczacınıza danışmanız gerekmektedir. Sağlıklı günler dileriz.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Madecassol Krem Ne İşe Yarar, Nedir ?

Yorum yapın