Kediler Fasulye Yiyebilir mi? |

[ad_1]

Hızlı cevap: Tavsiye edilmez.

Teknik olarak, bir kedi fasulye yiyebilir, ancak bir kedinin ihtiyaç duyduğu besinleri alması için gerekli değildir ve potansiyel olarak sindirim sorunlarına neden olabilir.

Fasulyenin faydaları

Kedilere fasulye beslemenin bazı faydaları olabilir, ancak kedinizin diyetini değiştirmeden önce veterinerinizle konuşmalısınız.

Fasulye lif bakımından yüksek ve kalorisi düşüktür. Bazı özel durumlarda, ekstra lif sindirim sorunlarına yardımcı olabilir ve fasulye kilo verme planının bir parçası olarak yardımcı olabilir. Yine, veterinerinize danışmadan kedinizin diyetini değiştirmeyin. Kedinizin diyetini büyük ölçüde değiştirmek, sindirim ve yetersiz beslenme ile ilgili sorunlara neden olabilir.

Kedilere fasulye vermenin zararları

Zorunlu bir etobur olan kedinizin sindirim sistemi, etleri işlemek için iyi donanımlıdır, ancak başka pek bir şey yoktur. İnsanlar fasulyelerde bulunan besinlerden ve proteinlerden yararlanabilir, ancak bir kedinin sindirim sistemi bunları bizim yaptığımız gibi işleyemez. Kedinize fasulye yedirmek kusma, gaz ve ishal gibi mide sorunlarına neden olabilir.

Sade, pişmiş fasulye, bir kediyle paylaşmak için en güvenli olanıdır. Çiğ fasulye veya fırınlanmış fasulye, konserve fasulye ve kızartılmış fasulye gibi ilave tuz, tatlandırıcılar veya baharatlar içerenleri asla beslemeyin.

Bir tedavi olarak fasulye

Çoğu kedi için, eğer fasulyeleri seviyorlarsa, ara sıra bir ödül olarak onlara bir fasulye verebilirsiniz. Yeşil fasulye, siyah fasulye ve barbunya fasulyesi gibi sade, pişmiş fasulyeleri kediniz seviyorsa güvenle paylaşabilirsiniz. Kediniz fasulye için koşarak gelirse, onunla bir ila üç fasulye paylaşmak güvenli olmalıdır.

[ad_2]

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Köpeğim Neden Öksürüyor?

Yorum yapın