Kediler İçin Bira Mayası ve Besin Mayası

[ad_1]

Bira mayası ve besin mayası, hem kediler hem de köpekler için popüler besin takviyeleridir. Maya takviyeleri iyi bir protein ve lif kaynağıdır; Aslında, birçok ticari kedi maması, içerik listesinde bira mayası içerir.

Bira mayası nedir?

Bira mayası geleneksel olarak bira yapım sürecinin bir yan ürünüdür, ancak öncelikle yetiştirilebilir. Hem bira mayası hem de besin mayası şeker kamışı veya pancar pekmezi üzerinde yetiştirilebilir. Ekmek pişirmek için kullanılan mayadan farklı olarak, bu maya formları devre dışı bırakılır ve evcil hayvanınızın tüketmesi için güvenlidir.

Ekmek yapmak için kullanılan maya evcil hayvanlar için kötüdür

Aktif maya, evcil hayvanlar için oldukça zehirlidir çünkü yutulduğunda fermente olur ve genişler. Etanol, evcil hayvanınızı alkol zehirlenmesi riskine sokan fermantasyon sürecinin bir yan ürünüdür ve genişleyen gazlar zararlı şişkinliğe neden olabilir.

Bira mayasının ve besin mayasının faydaları

  • Her iki maya türü de sağlıklı bir protein, lif, B vitamini ve potasyum kaynağıdır. Doğal olarak yağ oranı düşüktür ve şeker ve süt ürünleri içermezler.
  • B vitaminleri cilt, tüy ve göz sağlığı için faydalıdır ve parlak bir tüy ve daha az tüy dökülmesini destekler.
  • Bira mayası, kan şekerini düzenlemeye ve metabolizmayı stabilize etmeye yardımcı olan krom içerir.
  • Beslenme mayası, kediniz için iştah açıcı olabilecek ve titiz bir yiyiciyi yemeye teşvik edebilecek cevizli veya peynirli bir tada sahiptir.
  • Bira mayası, kedinizin tadı ısıran bir pire için nahoş hale getirerek pireleri caydırmaya yardımcı olabilir.

Kediler için bira mayası dozajı

Maya takviyeleri toz, tablet veya sıvı olarak satın alınabilir. Toz maya için kedinize mamasına karıştırarak günde 1 çay kaşığı kadar verin. Tablet veya sıvı kullanıyorsanız, ambalajın üzerindeki talimatları izleyin.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Evinizde Mutlu Evcil Hayvanlar Olmasını Sağlamak için 7 Basit İpucu

Yan etkiler

Alerjiler: Bazı kedilerin mayaya alerjisi vardır, bu nedenle sadece küçük bir dozla başlamak ve reaksiyonları izlemek en iyisidir. Alerji belirtileri arasında aşırı kaşıma, yalama, cilt kızarıklığı ve hapşırma yer alır.

Karın sorunları: Maya ayrıca mide-bağırsak sorunlarına da neden olabilir ve kediniz kusma, ishal veya uyuşukluk belirtileri gösterebilir.

Kedinizde herhangi bir reaksiyon varsa, maya takviyesi kullanmayı bırakın. Semptomlar kalıcı veya şiddetli ise veterinerinize başvurun.

[ad_2]

Yorum yapın