Köpeğinizi Zehirleyebilecek 25 Tehlikeli Yiyecek

[ad_1]

Yemek söz konusu olduğunda, biz köpekler sofra artıkları için dilenmeye gerçekten bayılırız! Bazı insan yiyecekleri benim ve dört ayaklı arkadaşlarım için güvenli olsa da, olmayan pek çok yiyecek var – karnımızın gerçekten kabarmasına neden olabilir. Veterinere gitmekten kaçınmak için hangi yiyeceklerin zehirli olduğunu öğrenin (bize güvenin, biz de gitmek istemiyoruz).

1. Maya

“Eğer duruma ayak uydurmamı istiyorsanız, bana maya vermekten kaçındığınızdan emin olun! Bu hamur malzemesi karnımda genişleyerek beni ve sizi rahatsız edebilir (Kesinlikle gazım olur).”

köpek mayası

2. Ksilitol

“Ksilitol’ü duydunuz mu? Pek çok insan bu şeker ikamesini zararsız kullansa da, ben ve köpek arkadaşlarım için uzaklaşmak en iyisidir. Biz zaten şeker kadar tatlıyız, o yüzden tüketmemize gerek yok!”

köpek ksilitol

3. Ceviz

“Deli misin? Bana ceviz vermek kötü bir fikir! Ceviz bağırsaklarımı tıkayarak beni şiddetli bir acı içinde bırakabilir ve sizi pahalı bir veteriner faturasıyla baş başa bırakabilir – ikimizin de istemediği iki şey!”

köpek cevizleri

4. Oksalatlar

“To-may-to, to-mah-to – nasıl söylersen söyle, yapraklara tutunmayacağımdan emin ol! Yapraklarda oksalat bulunur. Bazı insanlar oksalata bile tahammül edemez. Şüpheye düştüğünüzde oksalatları dışarıda bırakın!”

köpek domatesleri

5. Çay

“Çay içtiğimde muhteşem bir tazı gibi görünebilirim ama kafein benim için kötü. Sadece çayda değil, diğer kafein formlarında da – kahve ve pop gibi! İnan bana, ekstra enerjiye ihtiyacım yok. Zumları kendi başıma alıyorum!

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  En Uzun Ömürlü Köpek Irkları - Golden Meadows Retrieverler

köpek çayı

6. Tuz

“Tuz lezzetli olabilir, ancak bu mineralin çok fazlası sodyum iyonu zehirlenmesine neden olabilir. Sanırım bu, akşam yemeğinde bana daha fazla tuzlu patates kızartması atamayacağın anlamına geliyor.”

köpek tuzu

7. Ravent

“Bana bak, bu yapraklı raventte uzanıyorum! Tıpkı domates yaprakları gibi, benim de ravent yemediğimden emin olmak isteyeceksiniz. Bana yeşil bir şeyler yedirmek istersen, diş çubuğuna ne dersin?!”

köpek ravent

8. Patates

“Annem artık sıcak patates oynamama izin vermiyor. Geçen sefer ben kazara patatesi yedim ve çok fazla solanin (köpekler için zehirli bir madde) yuttum. Ayrıca, çiğ patatesler karbonhidrat bakımından yüksektir, bu da biraz fazla kilo almaya neden olabilir (bana sorarsan buna değer, ama annem hayır diyor).

köpek patates

9. Şeftali

“Bana Prenses Şeftali diyebilirsin! Bekle, gerçekten şeftali yiyemez miyim? Çukurlar benim için kötü mü? VE ONLARDA SİYANÜR VAR?! Tamam ama ahududu yiyebilir miyim? Sanırım benim adım Prenses Ahududu olmak zorunda… aynı tınıya sahip değil.

köpek şeftali

10. Soğan

“Merak etme soğan beni de ağlatır! İster inanın ister inanmayın, soğan bana verebileceğiniz en kötü yiyeceklerden biridir. Unutmayın, bu, köfte gibi diğer yiyeceklere soğan dahil edildiğinde de geçerlidir! Sanırım yeni bir favori yemek bulmam gerekecek.”

köpek soğanı

11. Sosisli Sandviçler

“Sosisli sandviç! İnsanlarım köpekleri ızgaraya atmayı ne kadar sevseler de (bu sadece bir deyim – kuyruğunu bacaklarının arasından çıkar), sosisli sandviçler biz yavrular için çok yağlı. Aşçılık sırasında elimizden kaçırmak kolay bir ziyafet olabilir, ancak bize bu yemeği vermemeye dikkat edin!

köpek sosisli sandviç

12. Mantarlar

“Her türden mantar var! Portabellos gibi mağazadan satın alınan mantarlar benim için zehirli olmasa da, diyetimde gerekli değil! Ancak bazı yabani mantarlar benim ve insanlarım için son derece zehirli olabilir! Ormanda yürürken, burnum biraz meraklanırsa diye bana göz kulak olmayı unutma.”

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Köpek Gribi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

köpek mantarı

13. Kalıp

“Bu size iştah açıcı gelmese de bana harika görünüyor (unutmayın, ben renk körüyüm, farkı anlayamıyorum). Yemeğimin veya bana verdiğiniz herhangi bir yiyeceğin küf içermediğinden ve köpekler tarafından onaylandığından emin olun! Küflü artıkları yemezsin, öyleyse neden onları bana yedirsin?

köpek kalıbı

14. Makademya

Macadamia mı? yaptığımızı söylediğini sanıyordum Macarena? Ah deli! Pekala, bu küçük adamları yakalamamıza izin verme. Biri bile rahatsız edici semptomlara neden olacak kadar zehirli olabilir!”

köpek macadamia fıstığı

15. Bira

“Hadi atlayalım! Eh, şerbetçiotu mideme uymadığına göre belki de yapmamalıyız! Size bir bira ve bana bir su lütfen!”

köpek şerbetçiotu

16. Sakız

“Ciklet, tabakta ciklet. Kaç parça istersiniz? Psst… Hepsine sahip olabilirsiniz. Nasıl senin için sakız yutmak kötüyse, benim için daha da kötü!”

köpek sakızı

17. Üzüm ve Kuru Üzüm

“Meyve insanlarım için iyi olsa da, bazıları benim için çok zehirli olabilir! Üzüm ve kuru üzümler yere kolayca düşer, bu yüzden merakımın beni ele geçirmesine izin vermeyin. Etrafta çocuklar varken ekstra dikkatli olun – bu yiyecekler kasten yere atılmak. ”

köpek üzümleri

18. Sarımsak

“Sarımsak vampirleri savuşturmak için iyidir, ama karnım için iyi değil! Küçük miktarlar kötü olmasa da, büyük porsiyonlar kansızlığa neden olabilir. Sadece köpek ödüllerine bağlı kalalım, tamam mı?!”

köpek sarımsak

19. Kahve

“Latte sanatı harika! Ama neyin daha havalı olduğunu biliyor musun? Kahve ya da kafein içmeme izin vermemek. Kahve içtikten birkaç saat sonra bazı semptomların başladığını fark edeceksiniz. İnanın bana, bunlar eğlenceli değil!”

köpek kahvesi

20. Çerezler

“Köpek mamalarımı yemen senin için güvenli olabilir ama senin kurabiyelerini yemem benim için iyi bir fikir değil! Şeker ve çikolata arasında, bu bileşenlerin ikisini de tüketmek benim için güvenli değil. Yalvarmam seni tersine inandırmasın!”

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Uğur Böceğine Benzeyen 11 Renkli Böcek

köpek kurabiyeleri

21. Kirazlar

O benim vişneli turtam. Soğuk su içmek, ne tatlı bir sürpriz! Ah evet, bu şarkıyı seviyorum! Ancak, gerçek hayatta kiraz tutmama izin vermeyin. Siyanür zehirlenmesi dalga geçilecek bir şey değil!”

köpek kirazları

22. Avokado

“Bu bir avokado… teşekkürler, ama hayır, teşekkürler! Avokado çukurunda boğulabilirim ve persinle doludur (fungisidal bir toksin). Yine de avokado tostunu yemeye devam edebilirsin!

köpek avokado

23. Kayısı

“Siyanür yine iş başında! Gerçek kayısı lezzetli bir ziyafet olsa da, çekirdekleri, yaprakları, çekirdekleri ve sapları yemem için zehirlidir. Sana söylüyorum, dikkatli olmazsan meyveler bazen tehlikeli olabilir!”

köpek kayısı

24. Elma Çekirdekleri ve Çekirdekleri

“Elma yiyen insan doktor yüzü görmez! Elmalar A ve C vitaminleriyle doludur, bu benim için iyidir. Bana bir elma atmadan önce, tohumları ve çekirdeği çıkardığınızdan emin olun, çünkü bunlar zehirlidir.”

köpek elma tohumları

25. Alkol

“Alkol çekici görünebilir, ancak benim için çok zararlı olabilir! Bira, şarap veya likör olsun, bana alkol vermekten kaçının (kasıtlı veya kazara). Senin geveze saatine katılmamı istiyorsan, bunun yerine bana süslü bir kasede biraz su ver.

köpek alkolü

[ad_2]

Yorum yapın