Köpeğinizin Kış Boyunca Neden Hala Kene ve Pire Korumasına İhtiyacı Var?

Kış yaklaşırken ve sıcaklıklar düşerken, evcil hayvanınızın kene ve pire ilaçlarına ara verebileceğinizi düşünebilirsiniz. Ama o kadar hızlı değil – birçok köpek yıl boyunca kene ve pire riski altındadır.

Pireler, daha serin ve daha soğuk aylarda (genellikle kış yaklaşırken ısınmak için evlere giden farelerin ve kemirgenlerin sırtlarında otostopla otostop çekerek) evinize girmenin yolunu bulmakla kalmaz, aynı zamanda birçok kene türü hayatta kalabilir ve hatta olabilir. aktif ve gelişiyor – kış boyunca da. Tabii ki, bunun bir kısmı köpeğinizle nerede yaşadığınıza ve seyahat ettiğinize bağlıdır, ancak ülkenin çoğu bölgesi etkilenir. Ve kışların giderek daha sıcak hale gelmesiyle gerçekten de gardınızı indirmenin zamanı değil.

Kışın Kene ve Pire İlaçları Gerekli mi?

Evet. Pek çok kene ve pire türü kış aylarında yavaşlamış veya uykuda olsa da, Amerika Birleşik Devletleri’nin bazı bölgeleri bu parazitleri gerçekten öldürecek ve faaliyetlerini durduracak kadar soğuk değil. Keneler ve pireler, köpeğinize zarar verebilecek hastalıkları taşıyabileceğinden, onları evde tutmak en iyisidir. tüm yıl boyunca korumalı.

Kışın Kenelerin Riskleri

Güneydeki kara bacaklı keneler, batı kıyısındaki batı kara ayaklı keneler ve Amerika Birleşik Devletleri’nin güney yarısındaki kahverengi köpek keneleri gibi belirli keneler yaşayabilir ve hatta bütün kış aktif kalabilir.

Körfez Kıyısı Keneleri kadar düşük sıcaklıklarda aktif olabilir . Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nin birçok yerinde kene faaliyetini durduracak kadar soğuk olmadığı anlamına gelir. Bu kenenin menzili Körfez Kıyısı eyaletlerinin ötesine genişliyor.

Köpeğinizi açık tutmak en iyisidir kene ve pire önleyici ilaçBir erimenin ne zaman kenelerin tekrar aktif olmasına izin verecek kadar sıcak olacağını asla bilemeyeceğiniz için yıl boyunca.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Bazı küçük, az bakım gerektiren köpekler nelerdir?

Kışın Pire Riskleri

Ilıman iklimlerde, pireler köpeğiniz için yıl boyunca bir baş belası olabilir, çünkü hava asla uykuda kalacak kadar soğumaz. Daha soğuk iklimlerde pireler, ahırlar, hayvan barınakları gibi daha sıcak bölgelerde veya evlerin içinde ve altında hayatta kalabilir. Pirelerin tekrar aktif hale gelmesi için gereken tek şey ılıman bir gündür.

Kasırga gibi büyük yağışlı hava olaylarından sonra pireler çok yaygındır. Ek olarak, köpeğinizle kışın seyahat etmeyi planlıyorsanız, kenelerin ve pirelerin yıl boyunca aktif kaldığı bir bölgeye seyahat ediyor olabilirsiniz. Bu hava modellerinden etkilenebilecek bir bölgede yaşıyorsanız (veya birine seyahat ediyorsanız), pirelerin taşıdığı hastalıklardan korunmalarını sağlamak için evcil hayvanınızı pire ilaçları üzerinde tutmanız önemlidir.

Yorum yapın