Köpeğinizin Yemek İçin Dilenmeyi Durdurmasını Nasıl Sağlarsınız?

[ad_1]

Köpeğinizin Yemek İçin Dilenmeyi Durdurmasını Nasıl Sağlarsınız?

Çoğu köpek sahibi, yalvaran bir köpekle uğraşmanın nasıl bir şey olduğunu bilir. Bu yaygın davranış, yemek zamanlarında can sıkıcı olabilir ve pes ederseniz köpeğiniz için bir sağlık sorunu olabilir. Köpeğinizin neden yemek için yalvardığını anlamak ve birkaç basit eğitim tekniğini uygulamak, davranışı düzeltmek için uzun bir yol kat edebilir.

Köpekler Neden Yemek İçin Yalvarırlar?

İnsanlar köpekleri evcilleştirdikçe, tüylü dostlarımız en çok istedikleri şeyi, yani yiyecekleri elde etmek için bizimle nasıl etkileşim kuracaklarını öğrendiler. Köpekler doğal çöpçülerdir ve bu davranışı istemeden evcilleştirme yoluyla teşvik ettik.

Çoğu durumda, köpekler en son ne zaman yemek yediklerine bakılmaksızın yalvarırlar. Köpeğinizi akşam yemeğiyle beslemiş olabilirsiniz, ancak daha fazlasını isteyeceklerdir. Bunu genellikle içgüdüsel olarak yaparlar, hala aç oldukları için değil.

Köpekler evcilleştirilmeden önce bayram ya da kıtlıktı. Yiyecek mevcut olduğunda, kendilerini sürdürmek ve vücutlarını sıcak tutmak için büyük miktarlarda tüketirlerdi. Yiyecek kıt olduğunda, bulabildikleri her şeyi yiyerek çöpçü haline gelirlerdi. Evcilleştirilmiş köpekler hala bu evrimsel tepkiye sahiptir.

Köpeğinizin yalvarması evrimsel açıdan mantıklı olsa da, dilenmeye teslim olmak aşırı yeme ve obeziteye yol açabilir. Bu davranışı desteklediğinizde, köpeğiniz yeterince ısrarcı olursa, yalvarmanın ona yemek getireceğini çabucak öğrenir.

Köpeğinizi Yemek İçin Dilenmemesi İçin Nasıl Eğitirsiniz?

Köpeğiniz sürekli yemek için yalvarıyorsa, bu davranışı daha en başından engellemek için yapabileceğiniz şeyler vardır. Zaman alabilir – özellikle köpeğiniz masa artıklarını toplamaya alışkınsa – ancak sabır ve tutarlılıkla, köpeğinize yalvarmayı bırakmasını başarıyla öğretebilirsiniz.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Evinizde Mutlu Evcil Hayvanlar Olmasını Sağlamak için 7 Basit İpucu

İşte köpeğinizi yalvarmamak için eğitmek için bazı önemli ipuçları.

Önce Onları Besleyin

Yemeğinizi yemek için oturmadan hemen önce köpeğinizi beslemeyi deneyin – ideal olarak yemek yediğiniz odadan farklı bir odada. Köpeğinize yemeğini bu saatte verdiğinizde, yemekle dikkati dağılacak ve yalvarma olasılığı daha düşük olacaktır. yemek yerken

“Yerleştir” Komutunu Kullanın

“Yerleştir” komutu, köpeğinize köpek yatağı, minder veya yerdeki bir yer gibi yerlerine gitmesini öğretir. Yemek hazırlarken veya yemek yerken, köpeğinize onun yerine gitmesini söyleyin.

Bu komutu ilk öğretmeye başladığınızda, köpeğinizi tasmalı yerine getirmeniz gerekebilir. Yerlerindeyken onları küçük bir köpek maması veya en sevdiği oyuncakla ödüllendirin. Kalmayı reddederlerse, köpeğinizi odadan çıkarın ve daha sonra tekrar deneyin.

Onlara Temel İtaati Öğretin

“Yerleştir”in yanı sıra, köpeğinize “otur”, “kal” ve “bırak” gibi komutları öğretmek de dilenmeyi caydırmaya yardımcı olabilir. Örneğin, köpeğinize onu yerine gönderdikten sonra “kalmasını” söyleyebilirsiniz ya da biri yanlışlıkla yere yiyecek düşürürse “bırakmasını” söyleyebilirsiniz.

Eğitim sırasında köpeğinizin sakin ve uslu olmasını sağlamaya yardımcı olmak için, enerjisinin bir kısmını serbest bırakmak için önceden egzersiz yapmayı deneyin.

Yoksay ve Yönlendir

Zor olabilse de, köpeğinizin yalvarmasına boyun eğmemek çok önemlidir. Onlara yemek verir veya ilgi gösterirseniz, yalvarma davranışını pekiştirirsiniz.

Ayrıca, başka şeylerin köpeğinizin dikkatini başka yöne çekmesini ve meşgul etmesini sağlamalısınız. Örneğin, hazırda bir oyuncağın veya çiğnemenin olması, aile yemek yerken köpeğinizin kendi özel ikramını yapmasına olanak tanır.

Herkesin Kurala Uyduğundan Emin Olun

Bir yalvarmama kuralı koyduğunuzda, köpeğinizin davranışını değiştirmek için evinizdeki herkesin buna uyması gerekir. Bir kişi bile bu yalvarmaya boyun eğerse, köpeğinize nelere tahammül edeceğiniz konusunda karışık mesajlar gönderecektir. Herkes köpeğinizin yalvarmasını görmezden geldiğinde, yavrunuzun yalvarmanın ödüllendirilmeyeceği mesajını alması daha olasıdır.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Yenidoğan Köpek Kabızlığı - Yavru Köpeklerde Bu Sorunlardan Kaçının

Golden Meadows Retriever'larda uslu bir köpek bulun

Golden Meadows Retriever’larda Uslu Bir Köpek Bulun

Golden Meadows Retriever’larda, aileniz için doğru Golden Retriever veya Vizsla yavrusunu eşleştirme konusunda uzmanız. Her köpek yavrusu, eve neredeyse tamamen eğitimli yeni bir arkadaş götürmenizi sağlayan özel olarak geliştirilmiş eğitim programımızdan geçer.

Yavrularımızın eğitim rejimi ve birini eve nasıl götürebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bizimle iletişime geçin.

[ad_2]

Yorum yapın