Köpekler Kabak Çekirdeği Yiyebilir mi?

[ad_1]

Hızlı cevap: Evet, kabak çekirdeği köpekler için güvenlidir – önce tohumların yıkandığından, soyulduğundan ve kavrulduğundan emin olun.

Kabak çekirdeği sadece besin maddeleri ve antioksidanlarla dolu olmakla kalmaz, aynı zamanda mesane sağlığına ve belirli kanserlerin önlenmesine olan faydalarıyla da bilinir. Bu sadece insanlar için geçerli değil – köpekler de onları atıştırmaktan faydalanır.

kabak çekirdeğinin faydaları

Bu besleyici küçük tohumlar K vitamini, demir, magnezyum, fosfor, manganez ve çinko ile doludur. Kabak çekirdeği mükemmel bir lif kaynağıdır ve uykusuzluk çeken köpekler için rahatlama sağlar. Aşırı kilolu hayvanlar, kabak çekirdeği yardımıyla daha sağlıklı bir kilo alabilirler, ancak genel bir kural olarak, tohumlar münhasıran değil ölçülü tüketilmelidir. Faydaları bol olsa da, bir veteriner tarafından izlenen dengeli ve uygun bir diyetin yerini tutamazlar.

Kabak çekirdeğini köpeklerle paylaşmanın tehlikeleri

Köpeğinizin günlük olarak sindirdiği tek şey tohumlar olmadığı sürece, hazırdırlar. Evcil hayvanınızın bir hastalığı veya rahatsızlığı varsa, kabak çekirdeğini tanıtmadan önce veterinerinize danışın.

Herhangi bir ek baharat veya tat vermeden sade kabak çekirdeğine yapıştırın. Kabak çekirdeğine tuz eklemekten kaçının – bu köpeğinizi hasta edebilir. Küçük miktarlar çok az zarar verebilirken, çok fazla kabak çekirdeği tüketmek bir köpeğin ishal, kusma, aşırı susama, nöbet veya daha kötü şeyler yaşamasına neden olabilir.

Köpek dostu kabak çekirdeği tarifi

Aşağıdaki tarifi kullanarak köpeğinizin hayatına bütün veya öğütülmüş kabak çekirdeği ekleyin.

Kavrulmuş kabak çekirdeği tarifi Pençe Kültürü

İçindekiler:

  • kabak çekirdeği
  • Büyük fırın tepsisi
  • Kahve çekirdeği veya baharat öğütücü (varsa)

Talimatlar:

  1. Fırını 300 ° F’ye önceden ısıtın.
  2. Tohumları temizleyin, durulayın ve bir havlu veya kağıt havlu kullanarak hafifçe kurulayın.
  3. Büyük bir fırın tepsisine tohumları eşit aralıklarla yayın.
  4. Tepsiyi fırına verin ve çekirdekleri 10-15 dakika kavurun.
  5. Servis yapmadan önce tohumları soğumaya bırakın. Tohumları öğütmek ve köpeğinizin mamasına serpmek istiyorsanız, bir kahve çekirdeği veya baharat öğütücü kullanarak öğütün. Saklamak için hava geçirmez bir kap kullanın.
Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Bazı küçük, az bakım gerektiren köpekler nelerdir?

[ad_2]

Yorum yapın