Köpekler Neden Başlarını Eğer?

[ad_1]

Köpekler Neden Başlarını Eğer?

Eğer bir köpeğiniz varsa, o sevimli baş eğimleriyle şüphesiz kalbinizi çalmışsınızdır. Kulakları dikilir, gözlerinizin içine bakarlar ve başlarını bir yana çevirirler ve kalbiniz anında erir. Onlara kucaklar, öpücükler ve ikramlar yağdırırsınız ve bir dahaki sefere ortaya çıkana kadar sabırla beklersiniz.

Köpeklerin onlarla konuştuğumuzda neden başlarını eğdiğini merak ediyorsanız, yalnız değilsiniz. Profesyonellere ve çeşitli araştırmalara göre, köpeklerin başlarını eğme nedenleri sandığınızdan çok daha anlamlı olabilir.

Köpeklerin Başlarını Eğmeleri Normal mi?

Eşsiz bebek sesinizde konuştuğunuzda veya telefonunuzdan belirli sesleri çaldığınızda, sevgili yavrunuzun başını eğme olasılığının daha yüksek olduğunu fark etmişsinizdir. Bunun, onu ne kadar sevdiğinizi bildikleri için olduğunu düşünebilirsiniz, ancak köpeğinizin başını eğmesinin daha derin nedenleri vardır.

Öncelikle, köpeğinizin başını eğmesi normaldir! Siz konuşurken köpeğinizin başını yana yatırdığını görürseniz endişelenmenize gerek yok. Bu, köpeğinizin birçok durumda sizinle iletişim kurma, dinlediklerini ve ilgilendiklerini size işaret etme şeklidir. Çalışmalar, bu baş eğmeyi onların işitsel, görsel ve konsantrasyon becerilerine bağlamıştır. Bu pratik nedenler, köpeğinizin neden kafasını bu kadar sık ​​eğdiğini açıklayabilir.

Diğer durumlarda, köpeğinizin kafası herhangi bir ses veya uyarı olmadan da eğilebilir. Köpeğiniz bunu tekrar tekrar yapıyorsa, tıbbi bir problemle uğraşıyor olabilir. Daha az yaygın olmakla birlikte, bir köpeğin başını eğmesi kulak enfeksiyonu veya vestibüler problem anlamına gelebilir. Maya veya bakteriler bu sorunlara neden olarak ağrıya, kaşınmaya ve başın eğilmesine neden olabilir. Böyle bir şey olduğunu fark ederseniz, köpeğinizi veterinerinize kontrol ettirmelisiniz.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Köpeğinize Nasıl Uzanılacağını Nasıl Öğretirsiniz: Köpeğinizi Eğitmek İçin Adım Adım Kılavuz

Köpekler Neden Başlarını Eğer?

Köpeğinizin yapabileceği en şirin şeylerden biri, siz onunla konuşurken başını eğmektir. Bunun olduğunu gördüğümüzde, onları sık sık kahkahalarla ve gülümsemelerle övüyoruz, bu da onları bu davranışı sürdürmeye teşvik ediyor. Bu ünlü baş eğme hareketini sevecen niteliklerinden dolayı sevsek de, onların sizinle olan yakınlıklarını ve kullandığınız kelimeleri de gösterebilir.

Köpekler zeki hayvanlardır – o kadar ki, iletişimlerini geliştirmek ve söylediklerinizi işlediklerini göstermek için başlarını yana yatırırlar. Köpeğinizin size anladığını göstermek için başını eğebileceği birkaç farklı durum vardır.

Duymak İçin Baş Eğme

Köpeklerin insanlardan daha iyi bir işitme duyusu vardır. Ortalama bir insanın algılayamadığı daha yüksek frekansları ve sesleri algılayabilirler. Bununla birlikte, bir köpeğin yönlü işitme duyusu insanlardan daha kısıtlıdır. İnsanlar başımızı çevirmek zorunda kalmadan her yönden gelen sesleri duyabilirken, köpekler çok daha zor anlar yaşarlar. Bu sınırlama, kulakları doğru konumda olmadıkça sesleri hızlı bir şekilde tanımlayamayacakları anlamına gelir.

Birçok köpeğin ayrıca kulaklarını kapatan ve ses için bir barikat görevi gören daha büyük kulak kanatları vardır. Farklı ırkların, işitmelerini farklı şekillerde sınırlayan çeşitli şekilli kulakları vardır. Kulak kepçelerine bağlı olarak, bazı köpekler arkalarından iyi duyamazken, diğerleri her yönden güçlük çeker. Gördüğünüz baş eğimi, köpeğin bir sesi daha iyi duymak için kulaklarını ve vücudunu ayarlayarak aynı zamanda mesafesini ve konumunu değerlendirdiğinin bir işareti olabilir.

Görmek İçin Baş Eğme

Greyhounds veya German Shepherds gibi daha büyük burunlu köpeklerin, daha küçük olanlara göre başlarını daha sık eğdikleri bilinmektedir. Köpek uzmanları, daha uzun burunlu ırkların, etraflarında olup bitenlerin net bir resmini elde etmekte zorlandıklarına inanıyor. Başlarını eğmek, size olan bakış açılarını geliştirmelerini sağlayarak, ne söylediğinizi ve nasıl söylediğinizi daha iyi anlamalarını sağlar.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Köpek ve Kedilerde Diş Hastalıkları Hakkında Az Bilinen 9 Gerçek

Köpeğinizle bir dahaki sefere konuştuğunuzda, ne yaptıklarına dikkat edin. Çoğu zaman, köpeğiniz doğrudan size bakıyor olacaktır. Bu bakış, köpeklerin dinlemesinin seslerle bitmemesinden kaynaklanmaktadır. Vücut dilimizi, yüz ifadelerimizi ve ses tonumuzu analiz ederler. Bunu yapmak, söylediklerinizi doğru bir şekilde yorumlamalarına yardımcı olur. Köpeklerin, başlarını eğdiklerinde yapabildikleri tüm bu kritik bilgileri toplamak için tüm yüzümüzü net bir şekilde görmeleri gerekir.

Konsantre Olmak İçin Baş Eğme

İşitme ve görme becerilerini geliştirmenin yanı sıra, köpeğinizin başını yana eğmesi, sizinle iletişim kurmaya hazır olduklarının bir işareti olabilir. İnsanların dinlerken başlarını sallamasına benzer şekilde, bir köpeğin başını eğmesi, onların söylediklerinize konsantre olduklarını gösterir. Pek çok sosyal köpek aynı zamanda insan temasını sever ve sizinle etkileşimde geçirdikleri süreyi artırmak için başlarını eğer.

Son araştırmalara göre köpeklerin başlarını eğmelerinin nedeni daha karmaşık olabilir. Family Dog Project tarafından yayınlanan bir çalışmada bilim adamları, sahiplerinin köpeklerinden belirli bir oyuncağı getirmelerini istediğinde, doğru oyuncağı alan köpeklerin neredeyse tamamının önceden başlarını eğdiğini buldular. Bu eylem, zeki bir köpeğin kelimeleri hatırlamaya ve bağlantılar kurmaya çalışırkenki sürecinin bir parçası olabilir. Bu baş eğme, bir köpek bu kelimeyi görsel bir görüntüye bağlarken, söylediklerinize odaklanmayı ifade eder.

Golden Meadows Retriever'larda yeni yavrunuzu bulun

Golden Meadows Retriever’larda Yeni Yavrunuzu Bulun

Golden Meadows Retriever’larda ailenizin mükemmel üyesini bulduğunuzda Golden Retriever’in baş eğmesinin yürekleri eriten özelliklerini deneyimleyin. 25 yıldan fazla deneyime sahibiz ve ABD’deki en prestijli yetiştiricilerden biri olarak kabul ediliyoruz Sağlıklı, uslu bir yavruyla içinizin rahat olması için genç yaşta sağlık testleri yapıyor ve eğitime başlıyoruz!

Bir sonraki adımı atmaya ve sürünüze tüylü bir arkadaş eklemeye hazırsanız, yavru köpek bilgi talep formumuzu doldurun! Ardından yanıtlarınızı gözden geçireceğiz ve sizi yaşam tarzınıza uyan köpeklerimizden biriyle eşleştireceğiz!

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Küçük husky diye bir şey var mı?

[ad_2]

Yorum yapın