Köpekler Pancar Yiyebilir mi?

[ad_1]

Hızlı cevap: Evet, köpekler pancar yiyebilir çünkü köpekler için zehirli değildirler.

pancarın faydaları

Pancar, C vitamini, folat, potasyum, lif ve antioksidanlar içeren besleyici sebzelerdir. Pancar hem çiğ hem de pişmiş olarak beslenmek için güvenlidir. Ancak çiğ pancar oldukça serttir, yani çiğnenmesi ve sindirilmesi zor olabilir. Pişmemiş pancarlar boğulma tehlikesi oluşturabileceğinden, pancarları köpeğinizle paylaşmadan önce pişirmek daha güvenlidir. Sade, pişmiş pancar, pişirme işlemi onları yumuşattığı ve çiğnemeyi kolaylaştırdığı için köpeğinize vermek için idealdir.

Evcil hayvanlarla paylaşması hızlı ve kolay bir sebze arıyorsanız pancar ilk tercih olmayabilir. Havuç ve salatalık gibi diğer sebzeler daha köpek dostudur çünkü çiğ olarak beslenebilirler ve muhtemelen yavru köpeğiniz için daha lezzetlidirler.

Pancarları köpeklerle paylaşmanın tehlikeleri

Pancar, mesane ve böbrek taşlarına yatkın köpekler için sorunlara neden olabilen, doğal olarak oluşan bir bileşik olan yüksek düzeyde oksalat içerir. Pancar ayrıca mide sorunlarına, gaza ve ishale neden olabilen asidiktir. Bu nedenlerden dolayı pancar sadece ölçülü olarak paylaşılmalıdır. Ev yapımı yemekler evcil hayvanınızın diyetinin bir parçasıysa ve pancar eklemeyi seçerseniz, beslemek için güvenli bir miktar belirlemek için veterinerinizle görüşün.

Daha önce bahsedildiği gibi, özellikle küçük ırklar için çiğ pancarın sindirimi köpeğiniz için zor olabilir. Pancar ayrıca doğası gereği dağınık bir sebzedir ve evcil hayvanınız onu oraya düşürmeye karar verirse, bir pancar ısırığı açık renkli kürkü ve hatta halıyı geçici olarak lekeleyebilir. Kırmızı rengin sindirim sisteminden geçerek kanlı bir dışkıya neden olduğunu unutmayın, ancak endişelenmeyin – bu sadece pancar.

Konserve ve salamura pancarlardan kaçınılmalıdır çünkü bunlar yüksek oranda sodyum içerir.

[ad_2]

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Bir Köpek Bir Kediyi Hamile Bırakabilir mi?

Yorum yapın