Köpekler ve Kediler İçin Havuz Güvenliği İpuçları

[ad_1]

Yüzme havuzları, sıcak günlerde serin kalmanın, sosyalleşmenin ve biraz egzersiz yapmanın eğlenceli bir yoludur. Suyu seven evcil hayvanınız, serinlemesine yardımcı olmak için bir kürek çekmekten de keyif alabilir. Evcil hayvanınız kasıtlı olarak birine girmeyi sevse de sevmese de, bir yüzme havuzu, onlara erişimi olan tüm evcil hayvanlar için bir güvenlik tehlikesi oluşturur. Evinizde bir havuz varsa veya yakınlarda bir tane varsa, güvenliği birinci öncelik haline getirin. Evcil hayvanlarınızı bir yüzme havuzunun yakınında nasıl güvende tutabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Denetimsiz havuz erişimini engelle

Evcil hayvanınızın gözetimsiz olarak dışarıda olması durumunda trajediyi önlemenin birçok yolu vardır. Bu önerilerin çoğu çocukları güvende tutmakla da ilgilidir.

Havuz örtüleri: sağlam veya hiç yok

Ağırlığınızı taşıyacak kadar sağlam bir havuz örtüsü, kazaları önlemenin sağlam bir yolu olabilir. Ancak havuz örtüsünüz yumuşaksa, evcil hayvanlar için, hatta iyi yüzücü olan köpekler için bile ciddi bir tehdit oluşturur. Kapalı bir havuza düşer veya kasıtlı olarak atlarlarsa, bir evcil hayvan havuz örtüsünün altına sıkışabilir ve yönünü kaybedebilir ve çıkış yolunu bulamaz.

Havuzunuzu çitle çevirin

Yüzme havuzu çiti, evcil hayvanların ve çocukların yetişkin gözetimi olmadan havuza giremeyeceği konusunda gönül rahatlığı sağlayabilir.

havuz alarmı

Havuz güvenliğini sağlamak için bir diğer seçenek ise havuz alarmı kullanmaktır. Biri havuza eriştiğinde haberdar olmak için kullanabileceğiniz kapı ve geçit alarmlarına ek olarak, havuz alarmı su bozulduğunda sizi bilgilendirebilir. iki tip var havuz alarmlarıve ya havuz yüzeyinde yüzerler ya da havuzun kenarına su altında kurulurlar.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Pronghorn hakkında 7 merak

Havuz basamakları ve rampalar

Havuzunuzda çıkmak için basamak yoksa, bir hayvanın dışarı çıkabilmesi için bir rampa veya basamak yerleştirdiğinizden emin olun. Yüzmeyi seven köpekler için, köpeğinize havuza hangi yöne girip çıkacağını bilmesi için basamakların nerede olduğunu öğretmek çok önemlidir.

Köpeğinizi suda güvende tutun

Önleme bir yana, köpeğinizi güvenli bir şekilde havuzun keyfini çıkarmaya teşvik etmek isteyeceğiniz zamanlar olabilir.

Can yeleği

havuzun yanında can yeleği giymiş siyah köpek

Yavru köpeğinizin havuzda giymesi için bir köpek can yeleği satın alın. İçinizin rahat olmasını sağlar, can yeleği de onların yorulmasını ve su solumasını engeller. Ayrıca, köpeğinizin havuzda kalmasına ve canının istediği gibi oynamasına olanak tanır.

aşırıya kaçma

Köpekler havuzda yorulduklarını fark edemezler ve kendilerini çabuk yorabilirler. Dinlenmek için bol bol ara vermeyi teşvik ettiğinizden emin olun. Köpeğinizin ne zaman yorulduğunu arkasını izleyerek anlayabilirsiniz – arkası ne kadar alçaksa, o kadar yorgundur.

Evcil hayvanları asla gözetimsiz bırakmayın

Sadece boğulma değil, herhangi bir kaza türü hızlı ve beklenmedik bir şekilde meydana gelebilir, bu nedenle bir evcil hayvanı asla gözetimsiz havuza girmeden bırakarak “önce güvenlik” uygulamak en iyisidir.

Evcil hayvan CPR’sini öğrenin

tarafından acil bir durumda hazırlıklı olun evcil hayvan CPR’sini öğrenmekve evdeki diğer yetişkinleri de öğrenmeleri için teşvik edin.

Korkmuş kırmızı kedi boş havuzun içine bakıyor.

Diğer havuz evcil hayvan ipuçları

Havuz güvenliği sadece boğulmayı önlemekle ilgili değildir; aynı zamanda evcil hayvanınızı güvenli ve sağlıklı tutmayı da içerir.

İçme suyu

Evcil hayvanınızın bol miktarda tatlı suya erişebildiğinden emin olun, böylece onları hasta edebilecek kimyasallar içeren havuz suyu içmeye cazip gelmesinler.

Yüzdükten sonra durulayın

Günlük işiniz bittiğinde, evcil hayvanınızı tatlı suyla iyice durulayın. Havuz kimyasalları köpeğinizin cildini tahriş edebilir ve kurutabilir. Sıcak noktaların oluşmasını önlemek için tamamen kuruduklarından emin olun (yakalarını ve can yeleğini çıkarın).

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  dünyanın en çirkin hayvanı

[ad_2]

Yorum yapın