Madecassol Krem Ne İşe Yarar, Nedir ?

Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz Madecassol Krem Ne İşe Yarar? Biraz bunu konuşacağız.

Madecassol krem, Centella asiatica adı bir bitkinin özünü içerisinde barındırır. Centella asiatica adlı bitkinin ne olduğunu öğrenirsek Madecassol Kremin Ne İşe Yaradığını daha iyi anlayacağız.

Centella Asiatica Nedir ?

Centella asiatica, amaranth ailesinden bir bitkidir. Asya, Afrika ve Avustralya’nın tropikal ve subtropikal bölgelerine özgü çok yıllık bir bitkidir. Kökler geleneksel tıpta kullanılır ve anti-inflamatuar özelliklere sahip olduğu gösterilmiştir. Aktif bileşen, bölgeye kan akışını artırarak cildin iltihaplanmasını azaltmaya yardımcı olan triterpenoid saponinlerdir.

Centella asiatica, anti-inflamatuar özelliklere sahip olduğu ve egzama semptomlarını azaltmaya yardımcı olduğu gösterilen bir bitkidir. Bir araştırmaya göre, cildin etkilenen bölgelerine üç gün boyunca centella özü içeren bir krem ​​uygulamak, orta-şiddetli egzaması olan kişilerde kaşıntı ve kızarıklığın iyileşmesine yardımcı oldu. Başka bir çalışma, centella özü içeren bir kremin 12 hafta boyunca günde iki kez uygulanmasının hafif atopik dermatiti (egzama) olan kişilerde kaşıntı ve kızarıklığı azalttığı öğrenildi.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar ?

Madecassol Krem, centella asiatica bitkisinin ne işe yaradığı ile benzer özellikler gösterir.

  • Cilt Onarımı
  • Cilt Yenileyici
  • Cilt Yaralarını İyileştiren
  • Sivilce izleri, çatlaklar
  • Vücuttaki kızarıkları iyileştirme
  • En derin yarı izlerini geçirme
  • Tırnakları sağlamlaştırma (sertleştirme) görevlerini üstlenir.

Yukarıda madde madde sıraladığımız tedavilerde kullanılan madecassol, özet olarak iyileştirici bir özelliğe sahiptir.

Madecassol Krem’in Cilde Faydaları Nelerdir ?

Madecassol Krem, önemli derecede cildi iyileştirme özelliğine sahiptir. Bu özelliğinin yanında cildi nemlendirme özelliğide bulunmaktadır. Aynı zamanda doğum sonrası oluşabilecek çatlakların iyileşmesinde de kullanılmaktadır. Özellikle ergenlik döneminde çıkan sivilceler yüzümüzde, vücudumuzda yıllarca kalabilecek sivilce izleri bırakmaktır.Yüzümüzdeki ve vücudumuzdaki sivilce izlerini tedavi etmekte oldukça başarılıdır.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Hipokort Krem Ne işe Yarar ? Nedir ?

Madecassol Krem Ne Sıklıkla Kullanılmalı ?

Madecassol Krem, gün boyunca 1-2 defadan daha fazla kullanılmamalıdır. Aksi takdirde vücudunuz kreme karşı tepki göstermeye başlayacaktır. Böyle bir durumda acilen doktorunuza başvurmanızı öneririz.

Madecassol Krem Ne Gibi Yan Etkilere Sahiptir ?

Madecessol’un bilinen bir yan etkisi yoktur ancak sık kullanımlardan dolayı oluşabilecek tepkileri vardır. Çok sık kullanıldığı durumda cildi tahriş edebilir, su kabarcıkları oluşabilir. Böyle durumlarla karşı karşıya kalırsanız mutlaka doktorunuza başvurun.

Madecassol Fiyat’ı Nedir ?

Çoğu eczanede bulabileceğiniz Madecassol Krem’in fiyatı 34,83 TL’dir.

Yorum yapın