Ulusal Yangın Güvenliği Günü 15 Temmuz’dur. Yangın durumunda evcil hayvanınızı nasıl güvende tutacağınızı biliyor musunuz? Healthy Paws Pet Insurance’daki arkadaşlarımız, yangınları önlemeye ve yangın durumunda güvende kalmaya nasıl yardımcı olacağına dair ipuçları içeren bu mükemmel bilgi grafiğini oluşturdu. Bilgi grafiği, yangınları önlemeye ve güvende kalmaya yardımcı olacak birkaç yararlı ürün önerir.

İşte evcil hayvanınızı ateşten korumak için göz önünde bulundurmanız gereken ürünler ve bunların nasıl yardımcı olabileceği.

İzlenen duman dedektörleri: Bunlar, wifi ağınıza bağlıdır ve telefonunuza gerçek zamanlı uyarılar gönderebilir. İzlenen bir duman dedektörü, siz dışarıdayken ve evcil hayvanınız evde yalnızken size çok ihtiyaç duyduğunuz gönül rahatlığını verebilir.

Alevsiz mumlar: Köpeğiniz veya kediniz mobilyaların üzerine atlamayı seviyorsa, siz onları denetlemek için evdeyken bile geleneksel mumlar ciddi bir tehlikedir. Yangın tehdidi olmadan ortamın tadını çıkarabilmeniz için alevsiz mumlara geçmeyi düşünün.

Soba düğmesi kapakları: Meraklı burunları olan köpekler, kokuya yaklaşmak için sobanın üzerine atlamayı deneyebilir ve bu da yanlışlıkla bir düğmenin çevrilmesine neden olabilir. Topuz kapakları, ocağınızın evcil hayvanlar veya çocuklar tarafından yanlışlıkla açılmasını önleyecektir.

Şömine evcil hayvan çiti: Pek çok evcil hayvan, ister pencereden giren güneş ister sıcak bir ateş olsun, sıcak bir yerin rahatlığını arar. Bir bariyer kurarak onları fazla yaklaşmaktan koruyun.

Tel kapakları: Çiğneme eğiliminde olan evcil hayvanlar için tel örtüler şarttır. Evcil hayvanınızı ve kablolarınızı korurken aynı zamanda olası bir yangını da önleyin.

Evcil hayvan uyarı çıkartmaları: Evcil hayvanlarınız evde yalnızken bir yangın çıkarsa, uyarı etiketleri ilk müdahale ekiplerinin evde hayvanlar olduğunu bilmesini sağlar. Bu çıkartmalar, ne tür evcil hayvanlar, kaç tane ve bir acil durum irtibat numarası belirlemenizi sağlar.

Bu Makalede İlginizi Çekebilir.  Yeni başlayanlar için köpek gezdirme ipuçları

Bu infografikteki diğer faydalı evcil hayvan güvenlik ipuçlarını inceleyin.